karatekyokushin.info
Kategoria

2012.09 - Michał Werner po raz drugi z rzędu mistrzem świata

W Międzynarodowym Memoriale Mas Oyamy zwyciężył Michał Werner z Krakowa (wychowanek shihana Andrzeja Drewniaka). Polak powtórzył sukces sprzed roku i jako pierwszy w historii został mistrzem po raz drugi z rzędu. W drodze do finału Werner pokonał 3 Japończyków oraz jednego Polaka. W finale spotkał się z Japończykiem Yugo Toma i po jednogłośnym werdykcie sędziów w I rundzie wygrał zdecydowanie walkę o złoto. Galeria zdjęć na facebooku >>>

WYNIKI:
  1. Michał Werner - Polska
  2. Yuga Toma - Japonia
  3. Ryuta Takahashi - Japonia
  4. Daisuke Yamada - Japonia


Zdjęcia wykonał sensei Andrzej Zacharski

opublikowano: 2012-10-27
ostatnia zmiana: 2013-01-12
Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na karate. Powinien być ostatnim. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji.
Jednym z ideałów kultury zachodnioeuropejskiej czasów średniowiecza był rycerz doskonały uosabiany w takich postaciach literackich jak Roland czy Rycerze Okrągłego Stołu. Mężowie ci, na równi z kunsztem rycerskim, charakteryzowali się wielką cnotą, wiernością, odwagą i poświęceniem. To właśnie te cechy napełniały ich czyny wzniosłością i pięknem w krwawych czasach wojen krzyżowych, czyniąc z nich wzory dla każdego, kto parał się sztuką miecza.
W języku japońskim słowo "kara" znaczy "pusta", "te" - "rę­ka". „Kyoku" tłumaczy się jako "ostateczny", "zasadniczy" al­bo "podstawowy"; "shin" - "prawda" bądź "rzeczywistość", zaś "kai” to po japońsku "stowarzyszenie", "przyłączenie" lub "wziąć udział". Zatem Kyokushinkai oznacza dążenie do poznania prawdy.