karatekyokushin.info

Kalendarz wydarzeń

Kategoria
Archiwum
19-20 listopada (piątek - sobota)
Nigdy w historii karate kyokushin zawody tej rangi nie odbywały się w Polsce, a nawet w Europie. Była to głównie domena Japonii. W tym roku pierwszy raz w historii, w sercu Europy, w królewskim mieście Krakowie mamy nadzieję gościć najlepszych karateka z całego świata, którzy będą rywalizować o tytuł Mistrza Świata. Mistrzostwa odbędą się w TAURON Arena Kraków.
03 czerwca 2017 (sobota)
Zawody przeznaczone dla wszystkich klubów karate kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate.
Miejsce: Hala Mosir, ul. Żeromskiego 9, Sosnowiec
06 maja 2017 (sobota)
Miejsce: Hala Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków, Piastowska 26.
01 października 2016 (sobota)
Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai zaprasza do udziału w Międzynarodowym Pucharze Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin.
TERMIN I MIEJSCE: 1 października 2016 r. godz. 9.00, Hala Sportowa przy II L O w Sieradzu, ul. Żeromskiego 8 wejście od ul. Broniewskiego.
04 czerwca 2016 (sobota)
Miejsce: Hala Sportowa CER "Solne Miasto"
ul. T. Kościuszki 15, Wieliczka
Organizatorem turnieju jest Wielicki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez sensei Roberta Kopciowskiego.
31 października - 1 listopada 2015
Mistrzostwa odbywają się w Tokio, w Japonii.
24 października 2015 (sobota)
Organizatorem zawodów jest Międzyszkolny Klub Sportowy Karate Kyokushin w Radzyminie. Miejsce: hala sportowa ROKiS w Radzyminie, ul. Aleja Jana Pawła II 20.
17 października 2015 (sobota)
Wielicki Klub Karate Kyokushinkai w Wieliczce w porozumieniu z Polskim Związkiem Karate zaprasza na XVI Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata oraz na Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin. Zawody odbędą się w Wieliczce 17 października 2015 roku w godz. 10.00 - 18.00 w Hali sportowej "Solne Miasto" ul. Tadeusza Kościuszki 15.
19 września 2015 (sobota)
Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Zielonce - 19 września 2015 r.
Miejsce: Hala sportowa Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce.
Organizator: Klub Sportów Walki KYOKUSHIN.
29 listopada 2014 (sobota)
Organizator: MIĘDZYZDROJSKI KLUB SPORTOWY BUSHIDO
Miejsce: Międzyzdroje, Hala Sportowa im. Andrzeja GRUBBY przy Szkole Podstawowej Nr 1, ul. Leśna 17
18 października 2014 (sobota)
Organizator: Klub Karate Kyokushin „KANKU” w Chełmie. Miejsce: Hala sportowa MOSiR, ul. Graniczna 2A.
11 października 2014 (sobota)
Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Ząbkach 2014. Organizator: Klub Sportów Walki KYOKUSHIN. Miejsce: Hala sportowa Gimnazjum nr 2 w Ząbkach, ul. Stefana Batorego 37.
04 października 2014 (sobota)
Organizator: Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai.
27 września 2014 (sobota)
14 czerwca 2014 (sobota)
Organizatorem jest Leżajski Klub Karate Kyokushin. Turniej jest dla członków IKO Poland i klubów współpracujących z Leżajskim Klubem Kyokushin Karate.
07 czerwca 2014 (sobota)
Organizatorem jest Międzyszkolny Klub Sportowy Karate Kyokushin w Radzyminie. Miejsce: Hala sportowa ROKiS, ul. Jana Pawła II 20 05-250 Radzymin.
07 czerwca 2014 (sobota)
Organizatorem turnieju jest Wielicki Klub Karate Kyokushinkai. Miejsce, to Hala sportowa „Solne Miasto ” – ul. Tadeusza Kościuszki 15 w Wieliczce.
01 czerwca 2014 (niedziela)
Dnia 1 czerwca 2014 roku w ramach obchodów 650 rocznicy UJ odbędą się I Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin w Hali Studium WFiS UJ na ul. Piastowskiej 26 w Krakowie. Mistrzostwa są otwarte dla studentów uczelni publicznych i niepublicznych dla poziomów studiów: licencjackie, magisterskie i doktoranckie. Studenci muszą posiadać aktualną legitymację studencką.
31.05. - 01.06.2014
Organizator: Świnoujska Akademia Karate Kyokushin. Miejsce: Sala Sportowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących, ul. Witosa 12.
31 maja 2014 (sobota)
W Swarzędzu odbędą się XV Mistrzostwa Wielkopolski w Walkach PFKK. W kategoriach wiekowych 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat, 13-14 lat, 15-16 lat z podziałem na dziewczęta i chłopców zgodnie z wagami oraz kategoria kobiet od 17 lat. Miejsce: Swarzędz, Sala Sportowa przy Gimnazjum nr 3 os. Czwartaków.
Następne
Kanał RSS dla tej listy Umieść na swojej stronie!
"Intensywny trening służy bardziej wyrabianiu stanowczości ducha i pokonywaniu własnych słabości niż rozwijaniu silnego ciała."
Masutatsu Oyama został twórcą potęgi kyokushin. Już za życia nazywano go “Ostatnim Samurajem”. Jego wyczynów na polu karate nie udało się powtórzyć żadnemu ze współczesnych mistrzów w dalekowschodnich sztukach walki. Masutatsu Oyama miał najwyższy stopień mistrzowski - 10. dan.
Twórcę stylu kyokushin sosai Masutatsu Oyamę (1927-1994) nazywano „Ostatnim Samurajem". Po trwających 11 miesięcy pokazach karate, które w latach 50. dawał w Stanach Zjednoczonych (m. in. demonstrując walki z bykiem, które zabijał uderzeniem ręki), dziennikarze nadali mu także przydomek "Boska Ręka".
Co roku, 26 kwietnia, mija rocznica śmierci twórcy kyokushin karate sosai Masutatsu Oyamy. Wiele osób, nie mogących wybrać się do Japonii, z pewnością zadaje sobie pytanie, kim pozostał sosai Oyama w świadomości ludzi uprawiających karate i czy pamięć o jego niezwykłych czynach nie odeszła w zapomnienie.
Na zdjęciu prof. dr hab. Zbigniew Religa i sosai Masutatsu Oyama w czasie Pucharu Europy w Kyokushin Karate „Oyama Cup '93" rozgrywanego w Katowicach.
Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na karate. Powinien być ostatnim. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji.
Jednym z ideałów kultury zachodnioeuropejskiej czasów średniowiecza był rycerz doskonały uosabiany w takich postaciach literackich jak Roland czy Rycerze Okrągłego Stołu. Mężowie ci, na równi z kunsztem rycerskim, charakteryzowali się wielką cnotą, wiernością, odwagą i poświęceniem. To właśnie te cechy napełniały ich czyny wzniosłością i pięknem w krwawych czasach wojen krzyżowych, czyniąc z nich wzory dla każdego, kto parał się sztuką miecza.
W języku japońskim słowo "kara" znaczy "pusta", "te" - "rę­ka". „Kyoku" tłumaczy się jako "ostateczny", "zasadniczy" al­bo "podstawowy"; "shin" - "prawda" bądź "rzeczywistość", zaś "kai” to po japońsku "stowarzyszenie", "przyłączenie" lub "wziąć udział". Zatem Kyokushinkai oznacza dążenie do poznania prawdy.