karatekyokushin.info

Kalendarz wydarzeń

Kategoria
Archiwum
15 czerwca 2013 (sobota)
Miejsce: Leżajsk
Kalendarz IKO
14 czerwca 2013 (piątek)
Miejsce: ul. Krowoderska 8, Kraków. Organizator: shihan Andrzej Drewniak.
01 czerwca 2013 (sobota)
Miejsce: Świnoujście
01 czerwca 2013 (sobota)
Miejsce: Lucerna
24 maja 2013 (piątek)
Miejsce: ul. Krowoderska 8, Kraków. Organizator: shihan Andrzej Drewniak.
18 maja 2013 (sobota)
Miejsce: Legnica
27 kwietnia 2013 (sobota)
20 kwietnia 2013 (sobota)
Miejsce: Świnoujście
20 kwietnia 2013 (sobota)
Miejsce: Kraków
06 kwietnia 2013 (sobota)
Miejsce: Józefów
Kalendarz IKO
05 kwietnia 2013 (piątek)
Miejsce: ul. Krowoderska 8, Kraków. Organizator: shihan Andrzej Drewniak.
23 marca 2013 (sobota)
Miejsce: Paryż
Kalendarz IKO
16 marca 2013 (sobota)
Miejsce: Ostrów Mazowiecki
09 marca 2013 (sobota)
Miejsce: Olkusz
09 lutego 2013 (sobota)
Miejsce: Barcelona
Kalendarz IKO
02 lutego 2013 (sobota)
Miejsce: Rudnik
27 stycznia 2013 (niedziela)
Organizator: Karkonoski Klub Karate shinkyokushin. Turniej zostanie rozegrany dla młodzieży w wieku 6 - 17 lat w kategoriach KUMITE oraz KATA.
26 stycznia 2013 (sobota)
Miejsce: Los Angeles
Kalendarz IKO
25 stycznia 2013 (piątek)
Miejsce: ul. Krowoderska 8, Kraków. Organizator: shihan Andrzej Drewniak.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy Umieść na swojej stronie!
Wywiad z Masutatsu Oyama podczas pobytu w Polsce w 1993 roku.
Gdyby ktoś mnie spytał, czemu należy w życiu poświęcić najwięcej czasu, odparłbym: „Ćwiczeniom". Więcej czasu przeznacz na ćwiczenia niż na sen. Bez względu na ich cel, nie będziesz żałował, jeśli stanie się to żelazną zasadą. Wśród istot ludzkich - jedynych stworzeń na Ziemi świadomych, co to znaczy żyć - najwyżej premiuje się umiejętności zdobyte. Ludzie zdolni są do prawdziwej nieograniczonej degradacji, są też zdolni do praktycznie nieograniczonego rozwoju i równie wielkich osiągnięć. Powodzenie zależy od celów i pilności w dążeniu do nich. Osoba o wzniosłych celach, ale leniwa, prawdopodobnie dba tylko o pozory. Jej intencje są na pokaz i mogą być przysłonięte żądzą władzy czy bogactwa.
Twórcę stylu kyokushin sosai Masutatsu Oyamę (1927-1994) nazywano „Ostatnim Samurajem". Po trwających 11 miesięcy pokazach karate, które w latach 50. dawał w Stanach Zjednoczonych (m. in. demonstrując walki z bykiem, które zabijał uderzeniem ręki), dziennikarze nadali mu także przydomek "Boska Ręka".
Co roku, 26 kwietnia, mija rocznica śmierci twórcy kyokushin karate sosai Masutatsu Oyamy. Wiele osób, nie mogących wybrać się do Japonii, z pewnością zadaje sobie pytanie, kim pozostał sosai Oyama w świadomości ludzi uprawiających karate i czy pamięć o jego niezwykłych czynach nie odeszła w zapomnienie.
Na zdjęciu prof. dr hab. Zbigniew Religa i sosai Masutatsu Oyama w czasie Pucharu Europy w Kyokushin Karate „Oyama Cup '93" rozgrywanego w Katowicach.
Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na karate. Powinien być ostatnim. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji.
Jednym z ideałów kultury zachodnioeuropejskiej czasów średniowiecza był rycerz doskonały uosabiany w takich postaciach literackich jak Roland czy Rycerze Okrągłego Stołu. Mężowie ci, na równi z kunsztem rycerskim, charakteryzowali się wielką cnotą, wiernością, odwagą i poświęceniem. To właśnie te cechy napełniały ich czyny wzniosłością i pięknem w krwawych czasach wojen krzyżowych, czyniąc z nich wzory dla każdego, kto parał się sztuką miecza.
W języku japońskim słowo "kara" znaczy "pusta", "te" - "rę­ka". „Kyoku" tłumaczy się jako "ostateczny", "zasadniczy" al­bo "podstawowy"; "shin" - "prawda" bądź "rzeczywistość", zaś "kai” to po japońsku "stowarzyszenie", "przyłączenie" lub "wziąć udział". Zatem Kyokushinkai oznacza dążenie do poznania prawdy.